Bariatria - leczenie otyłości

- informacje

Szpital Pulsmed jest jedną z pierwszych w Polsce prywatnych placówek zajmujących się kompleksowym leczeniem otyłości. Prowadzimy zarówno leczenie zachowawcze dla osób mających problemy z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała, jak i kuracje nieoperacyjne oraz skomplikowane terapie dla pacjentów z otyłością chorobliwą. Wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii bariatrycznej obejmujące zagadnienia chirurgii przewodu pokarmowego, chirurgii plastycznej i estetycznej.

Nasi lekarze, jako pierwsi w kraju wdrożyli nieoperacyjną metodę leczenia otyłości za pomocą balona żołądkowego. Nasza praktyka lekarska obejmuje największą grupę pacjentów w Polsce. Jesteśmy najbardziej doświadczonym ośrodkiem w kraju specjalizującym się w nieoperacyjnym leczeniu otyłości. Pod względem doświadczenia w tej metodzie leczniczej ustępujemy jedynie Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Madrycie oraz Gastro Obeso Center w Brazylii.

Na naszych stronach podejmujemy szereg tematów związanych z problematyką otyłości. Prezentujemy również chirurgiczne metody leczenia otyłości aktualnie stosowane na świecie w leczeniu nadwagi i otyłości, mówimy o ich zaletach i wadach. Sekcja otyłość – problem XXI wieku podejmuje tematykę otyłości i nadwagi jako choroby. Omawiamy diagnostykę oraz przyczyny występowania nieprawidłowej masy ciała. Profilaktyka otyłości to obszar, w którym prezentujemy program przeciwdziałania globalnemu problemowi jakim jest otyłość.

Nieoperacyjne leczenie otyłości - Zabieg balona żołądkowego - przeczytaj więcej

FAQ - pytania

Kiedy zacząć leczenie nadwagi?

Warto zwrócić uwagę, aby jak najwcześniej zacząć walkę z nadwagą.

Dlaczego u pacjentów z nadwagą i niewielką otyłością balon żołądkowy jest metodą preferowaną?

Pacjenci z niewielką otyłością lub nadwagą nie podlegają procedurze leczenia chirurgicznego...

Kiedy zacząć leczenie nadwagi?

Warto zwrócić uwagę, aby jak najwcześniej zacząć walkę z nadwagą.

Przede wszystkim ze względów zdrowotnych i zagrożeń wynikających z otyłości i nadwagi: cukrzycy, nadciśnienia, zmian miażdżycowych w naczyniach, zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa i stawów. Im wcześniej tym łatwiej także pozbyć się zbędnych kilogramów.

Dlaczego u pacjentów z nadwagą i niewielką otyłością balon żołądkowy jest metodą preferowaną?

Pacjenci z niewielką otyłością lub nadwagą nie podlegają procedurze leczenia chirurgicznego...

(np. redukcji żołądka, opasce żołądkowej) ze względu na duże ryzyko operacyjne i możliwe powikłania. Ponadto, zabiegi chirurgiczne są nieodwracalne, natomiast terapia z balonem żołądkowym jest leczeniem ingerującym w organizm pacjenta w sposób ograniczony i odwracalny.

Kontakt do nas
tel: (+48) 42 663 02 10
faks: (+48) 42 633 32 65
Specjaliści - Bariatria - leczenie otyłości

Dr Zbigniew Kowalczyk

Specjalista chirurgii ogólnej. Od 2004 roku specjalizuje się w zakresie medycyny bariatrycznej, a od 2011 w medycynie wykorzystującej komórki macierzyste. Urodzony w roku 1953, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi. Do 1994 roku lekarz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Łodzi im. Mikołaja Kopernika. Członek Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Otyłości i Zaburzeń Metabolicznych (IFSO), Towarzystwa Badań nad Komórkami Macierzystymi (Cell Society), Towarzystwa Chirurgów Polskich (TCHP), Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością (PTBO).
Łączy funkcję lekarza i Prezesa Zarządu szpitala Pulsmed. Oprócz tego jest wiceprezesem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych (OSSP) oraz uczestniczy w pracach Europejskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych (UEHP).
Specjalizuje się w zabiegach bariatrycznych z wykorzystaniem balonu żołądkowego, chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz w terapiach leczniczych z zastosowaniem komórek macierzystych i regeneracyjnych ADSC.

mapa strony strony www: